Seymour Community High School Honor Roll 2017 – 2018 Semester 1

Seniors
Academic Letter
Honor 3.750 – 4.000
Bain, Haleigh E
Buchholtz, Aubrey L
Cornell, Trevor R
Crooks, April L
*Egger, Kayley H
Ellis, Elizabeth A
Hamm, Rita R
Hermus, Alexis E
*Krause, Jenna L
*Krause, Joshua R
*Linskens, Amanda M
Mauthe, Madalyn R
Piette, Hannah R
Rottier, Lauren R
Schneider, Flynn R
*Simons, Catherine J
Skenandore, Paige M
*Smits, Alex J
*Stedl, Mariah C
Struble, Megan M
*Swenson, Seth D
*Ullmer, Elisha L
VanDenHeuvel, Alex K
*Walters, Aaron S
*Witt, Morgan A
Wussow, Jorey R
High Honors
3.500 – 3.7499
Balthazor, Trevor M
Bluma, Joeley R
Borowitz-Metoxen,
Irissa M
Doxtator, MiKayla H
Fischer, Melissa M
Fredrickson, Amanda M
Halfman, Jacob T
Herb, Charis G
Johnson, Kendra M
Katch, Kacie M
Klein, Nicole L
Leisgang, Samantha M
Lemke, Adam L
Mathe, Elizabeth L
Melchert, Destiny L
Milheiser, Danielle M
Pashouwer, Emily K
Peeters, Kylie M
Pennings, MiKayla J
Piso, Leah C
Plaster, Arianna R
Schuettpelz, Jadin R
Sherman, Nicholas G
VandenLangenberg,
Raven J
VerVoort, Devin S
Honors 3.000 – 3.499
Benz, Evan L
Bunnell, Hunter D
Charnon, Mia J
Daub, Wyatt M
Deschler, Derek M
Dey, Cody L
Fox, Bailee M
Gruendemann, Erica M
Gurholt, Nathan T
Hein, Paige M
Jefferson, Helena C
Jimenez, Thomas D
Kraning, Frederick E
LaMarche, Alexis M
Lotter, Joshua T
Mauthe, Keaton R
Ninham, Austin I
Ortiz-Nicholas,
Destiny A
Oskey, Hailey C
Pelky, Dylan S
Peters, Thomas J
Rettler, Jonathan N
Robertson, Stephanie R
Sassman, Jamison D
Schmidt, Brady M
Schultz, Hannah M
Sigl, Shawna J
Smith, Adam F
Southard, Wyatt J
Taubel, Ethan J
Thielbar, Savannah L
Tyczkowski,
Samantha M
Vanark, Kyle S
VanBoxtel, Benjamin D
VandenHeuvel, Kayla M
VanHandel, Brooke L
VanHandel, Madison A
VanLanen, Dakota W
VerVoort, Rachel L
Volz, Nicholas A
Waller, Cayden M
Wilbanks, Zhaida E
Wildenberg, Kaitlin M
Wussow, Deiondra M
Yaeger, Casey A
Zahn, Ashley M
Juniors
Academic Letter
Honor 3.750 – 4.000
*Baranczyk,
Jeremiah S
*Baumgart, James J
*Blank, Aleda M
Dorn, Peyton M
Felty, Emma L
Gardner, Hannah G
Gerhardt, Zachary N
Gribble, Joshua A
*Heinke, Mercede R
Kamke, Alicyn L
Klawiter, Emily R
*Klemp, Julia L
Krabbe, Mason R
Leeman, Kiona A
*Madison, Brady P
Minlschmidt,
Gracee M
*Noll, Kassy J
Pazzini, Vittoria
Peters, Kennedy G
Roskom, Cody W
Spaude, Benjamin T
Stiltjes, Callista R
Ullmer, Mackenzie M
Vandermoss, Jacob T
VanEss, Henry D
Wery, Olivia A
*Weyer, Paige S
Wix, Elizabeth G
*Zahn, Danielle L
High Honors
3.500 – 3.7499
Bain, Kendra L
Blohm, Jordan E
Close, Caden R
Jimenez, Cody D
Karweick, Garret K
Kocken, Mason T
Krull, Jonathon P
Neuens, Gavin R
Nieland, Patricia R
Peotter, David J
Schneider,
Madalynn G
Spaude, Laura M
Stingle, Zachary G
Taubel, Makenna J
VanDenHeuvel, Bret P
VandenHeuvel,
Kendra K
Veldt, Brooke E
Wojkiewicz, Alyssa G
Honors
3.000 – 3.499
Albert, Leena A
Allen, Joshua L
Blake, Trent E
Bluma, Nathaniel J
Chance, Chloe A
Chinana, Maya C
Cimino, Paige L
Clark, Hunter M
Danforth, Lindsey R
Doyle, Adam R
Fenske, Portia M
Fransen, Reana J
Habeck, Makayla R
Hanseter, Benjamin K
King, Tia M
Kuske, Jordan J
Lecker, Kendal R
Lemens, Joelly L
Ludke, Breanna L
Marcks, Conner M
Mattson, Jadyn M
Metoxen, Autumn R
Mielke, Madeline S
Molle, Madeline G
Muench, Braden S
Nachtwey, Abbagale R
Oskey, Eli R
Patza, Macyn K
Phillips, Kyle D
Priebe, Dayton R
Ryan, Clay J
Schuh, Erin R
Schwobe, Cheyenna R
Seidl, Gabriel R
Seitz, Morgan J
Simpson, Gregory L
Spradlin, Stevie M
Stoddard, Skyler R
Theobald, Lacey L
Thibaudeau, Tyler R
Trost, Kendra A
Valley, Jaron J
VandeHei, Justin M
Volkman, Riley S
Wilinski, Jennifer R
Wilinski, Konnor A
Zakrzewski, Dyllan J
Sophomores
Academic Letter
Honor 3.750 – 4.000
Barlament, Jared W
Bloedorn, Kendra E
Boerst, Jenna J
*Close, Carlie J
*Close, Chloe A
*Dennis, Melina L
*Doersch, Melissa K
Driessen, Rhett A
Forcey, Anna M
Gady, Evan D
*Gardner, Jacob R
Geurts, Aaron M
Geurts, Owen P
Javoroski, Daphne A
*Kemp, Kade A
*King, Danielle L
*Lemke, Colleen A
Maufort, Natalie J
McHugh, Logan L
Metoxen-Hamilton,
Willie-Deven R
*Mueller, Brady T
Oja, Jaden R
Pearson, Nicholas P
*Petzold, Barbara M
Rettler, Jacob D
Schultz, Tanner M
*Steffens, Megan M
Streble, Kayla A
Treml, Paul W
VandeCorput, Tyler R
*VerVoort, Levi W
Wilcox, Lauren J
High Honors
3.500 – 3.7499
Cegielski, Ben G
Coonen, Joseph R
Dudley, Jack F
Duenas, Kassidy D
Eick, Brady L
Evans, Chloe E
Haas, Jenna M
Kuske, Dylan R
Leisgang, Sabrina J
Marcks, KateLynn N
Myhill, Ashley L
Ness, Morgan G
Roark, Jessica R
Scheurer, Lindsey M
Solem, Cole J
Stedjee, Carter A
Strebe, Emma A
Witthuhn, Ty V
Honors
3.000 – 3.499
Bluma, Zachary J
Crandall, Mollie B
Fernitz, Leila M
Gritt, Peyton M
Kilsdonk, Lila K
King, Diahanna R
King, Dinah M
Lambert, Mckenzie A
Lecker Jr, Dereck D
Levanetz, McKenna R
Maass, Jacob W
Martin, Malena R
Murphy, Riley J
Olson, Taylor R
Prestien, Meredith S
Robinson, Faith A
Schaumberg, Jacob G
Shufelt, Kaleb R
Staszak, CoraLynne R
Williamson, Paige M
Wussow, Quincey J
Freshmen
Academic Letter
Honor 3.750 – 4.000
Banker, Michael A
Blohm, Mikayla L
Caliaro, Ashlyn R
Callahan, Georgia R
Crooks, Megan L
Daub, Payton M
Dorn, Mason A
*Engebos, Zoe E
Fielding, Abigail L
Gruendemann, Abagail R
Holewinski, Kyle W
Huss, Reid A
Karweick, Rachel M
Kirkwood, Christopher T
Kirkwood, Connor R
*Klemp, Joshua J
*Krull, Daniel T
*Lamb, Kiara D
Lemke, Zachary L
Linsmeyer, Aiden J
Mattson, Logan G
*Mikle, Lindsay M
Smet, Kylee M
*Stedjee, Sidney L
Taubel, Alainna J
*Thomas, Tyler J
Tomazevic, Trista M
Tuma, Abigail E
*VandenHeuvel, Paige A
VandenLangenberg, Kylee A
Warner, William M
Wery, Sophie J
*Zahn, Elizabeth M
High Honors
3.500 – 3.7499
Baehman, Connor L
Clement, Riley R
Cornell, Treyton T
Delrow, Gavin T
Eisch, Megan R
Helmrick, Alyssa M
Holl, Ethan A
Holl, Lincoln M
Krueger, Megan N
Leeman, Nathan R
Linsmeyer, McKenzey J
Moede, Allison C
Schulte, Mykenna L
Steeno, Kaitlin A
Tetzlaff, Brett A
Ullmer, Keverlyn N
VanDeHei, Peyton K
VanDenLangenberg,
Jason R
VanHandel, Caden G
Wilkins, Laura M
Young, Hailey K
Honors
3.000 – 3.499
Albert, Lorrissa M
Baumgardt, Myah J
Becher, Tristen D
Blau, Sydney K
Blazek, Luke A
Briggs, Victoria D
Cimino, Carmin L
Ferguson, Caleb A
Geiger, GraceAnn M
Gorecki, Emily S
Grelecki, Evan W
Holl, Logan S
Holz, Kaden M
Kaczrowski, Wyatt P
Klawiter, Lauren M
Kloes, Alexandra I
Leisgang, Javon L
Linsmeyer, Blake A
Meltz, Jadynn N
Milheiser, Jonathan J
Molle, Carson G
Morales-Jose, Joselyn
Moua, Travis T
Ohman, Nathan A
Paulick, Reghan J
Paulson, Madeline J
Peeters, Austin J
Roskoski, Renee L
Schmidt, Jayden J
Schuh, Ted J
Seidl, Samantha J
Stone, Gavin L
Therrien, CeAnne M
VandeHei, Nathan M
VandenLangenberg,
Evan R
Wagersmith, Christian J
Wendorff, Gabrielle R
Wildenberg, Trey M
Witterholt, Dakota W